Samsung je prošlog mjeseca predstavio Galaxy S25 seriju. Predstavljena su tri modela – Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25+ i Samsung Galaxy S25 Ultra, koji su naslijedili prošlogodišnje Galaxy S24 modele. U otvorenoj prodaji je ova serija tačno 7 dana, a jučer je ona dobila svoju prvu softversku nadogradnju.
Južnokorejska kompanija je jučer objavila prvo ažuriranje softvera za tri modela iz Galaxy S25 serije. Ovo ažuriranje donosi najnoviju sigurnosnu zakrpu i ispravke grešaka za najnovije Samsungove flagship telefone.
Prvo ažuriranje za ove telefone dostupno je na korejskom tržištu. Novo ažuriranje, koje zauzima 585,9 MB, dolazi s firmware verzijom S93xNKSU1AYB3 i uključuje sigurnosnu zakrpu za drugi mjesec 2025. godine, a koje ispravlja desetine sigurnosnih ranjivosti.
Sudeći prema verziji firmwarea, ažuriranje ne donosi samo sigurnosnu zakrpu, već vjerovatno sadrži i poboljšanja performansi ili ispravke grešaka. Međutim, u ovom trenutku nije jasno šta je tačno poboljšano i trebat će pričekati povratne informacije korisnika nakon instalacije nadogradnje.
S obzirom na to da je nadogradnja već dostupna u Južnoj Koreji, očekuje se da će stići i u druge zemlje u narednim satima ili danima. Inače Samsungu ne treba dugo da ažuriranje isporuči na sve regionalne verzije svojih telefona, pa će isti slučaj vjerovatno biti i s modelima iz Samsung Galaxy S25 serije.
U svakom slučaju, ako ste već kupili jedan od modela iz Galaxy S25 serije, možete provjeriti dostupnost novog ažuriranja tako što ćete otići na Postavke » Ažuriranje softvera » Preuzmi i instaliraj. Ako ažuriranje još nije dostupno, možete će ga očekivati u narednim danima.