Apple je objavio finansijske rezultate za kvartal koji je završio 28.03.2026. godine, a rezultati ukazuju na to da je Apple zabilježio rast prihoda u odnosu na isti kvartal prošle godine.
U saopćenju za javnost kompanija je navela prihod od 111,2 milijarde dolara, što predstavlja rast od 17% u odnosu na isti period prošle godine. Također je istaknuto da je iPhone 17 linija najpopularnija do sada.
Izvršni direktor Tim Cook izjavio je da je kompanija ostvarila najbolji prvi kvartal u historiji, dok je i iPhone zabilježio rekordne rezultate u tom periodu. Dodao je i da je segment usluga (Services) dostigao najviši nivo do sada.
Finansijski direktor Kevan Parekh otkrio je da je Apple ostvario više od 28 milijardi dolara operativnog novčanog toka. U izjavi za Financial Times i on je također naveo je da je iPhone 17 linija najpopularnija do sada, te dodao da je iPhone vjerovatno povećao tržišni udio tokom kvartala.
iPhone 17 seriju čine modeli: iPhone 17, iPhone 17 Pro, iPhone 17 Pro Max, iPhone 17e i iPhone Air.
Apple je također podijelio detaljnu strukturu prihoda. Ukupan prihod od proizvoda iznosio je 80,2 milijarde dolara, dok je segment usluga donio 31 milijardu dolara. Sam iPhone generisao je 57 milijardi dolara prihoda.
Kompanija je naglasila da je prodaja iPhonea zabilježila dvocifren rast na više tržišta, uključujući SAD, Zapadnu Evropu, Indiju, Japan, Kinu i jugoistočnu Aziju.
U ostalim segmentima, prihod od Mac računara iznosio je 8,4 milijarde dolara, iPad je donio 6,9 milijardi dolara, dok su kategorije nosivih uređaja, kućnih proizvoda i dodataka generisale 7,9 milijardi dolara.









