Kompanija Honor predstavila je jučer prvog člana Magic 6 serije. Predstavljen je mid-ranger Honor Magic 6 Lite.
Honor je ovaj uređaj predstavio na talijanskom tržištu, ali očekuje se da će on biti dostupan širom Evrope.
Tako Honor Magic 6 Lite pokreće Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 čip, koji je uparen sa 8 GB RAM-a i 256 GB prostora za unutrašnju pohranu. Razočarenje je to što telefon vrti Magic OS 7.2, baziran na Androidu 13.
Kada je riječ o sistemu kamera, Honor Magic 6 Liite na poleđini ima tri kamere. Glavni senzor je onaj od 108 MP. Pored njega tu su još i ultraširoki senzor od 5 MP i makro senzor od 2 MP, dok je naprijed selfie kamera sa senzorom od 16 MP.

Telefon ima AMOLED ekran dijagonale 6,78”, rezolucije 2652 x 1200 piksela. Stopa osvježavanja ekrana je 120 Hz, a njegova maksimalna svjetlina je 1200 nita.
Za autonomiju Honor Magic 6 Lite telefona zadužena je baterija kapaciteta 5300 mAh s podrškom za brzo punjenje od 35 W.
Dimenzije telefona su 163,6 x 75,5 x 7,98 mm i težak je 185 grama.
Od ostalih značajki spomenut ćemo Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, 5G povezivanje, Bluetooth 5.1, NFC, USB Type-C port, GPS, GLONASS, Beidou i Galileo povezivanje, a ispod ekrana je skener otiska prsta.
Dostupan je u tri boje – Midnight Black, Emerald Green, Sunrise Orange. Nažalost, u ovom trenutku nisu poznate cijene telefona, ali Honor već nudi kupon od 50 EUR za kupovine preko web stranice. Honor Magic 6 Lite u prodavnice će stići krajem godine, tačnije 27.12.2023. godine.