Osim što je politički angažovan, Donald Trump je oduvijek bio aktivan u poduzetničkim vodama. To potvrđuju i najnovije informacije koje dolaze iz njegove kompanije.
Trump Organizacija, kojom upravljaju sinovi američkog predsjednika Donalda Trumpa, Donald Jr. i Eric, najavila je pokretanje mobilne mreže u SAD-u pod imenom Trump Mobile. Riječ je o mobilnom virtuelnom operateru (MVNO), što znači da neće imati vlastitu infrastrukturu, već će koristiti postojeće mreže AT&T-a, Verizona i T-Mobilea.
Njihova tarifa nosi naziv „The 47 Plan“, jer je Trump 47. i 45. predsjednik SAD-a, a mjesečna pretplata iznosi 47,45 dolara. U toj cijeni obećavaju neograničene pozive, poruke i internet, potpunu zaštitu uređaja (iako nije jasno šta to tačno znači), pomoć na cesti 24 sata dnevno preko kompanije Drive America, kao i pristup telezdravstvenim uslugama – uključujući virtuelne ljekarske preglede, psihološku podršku i dostavu lijekova.

Također nude besplatne međunarodne pozive u više od 100 zemalja, bez ugovorne obaveze i bez provjere kreditne sposobnosti.
Trump Mobile dodatno promoviše svoj ekskluzivni pametni telefon nazvan T1 Phone. Ovaj uređaj, koji bi trebao biti dostupan uskoro, bit će zlatne boje i koštat će 499 dolara. Kompanija tvrdi da je telefon ponosno dizajniran i proizveden u Sjedinjenim Američkim Državama.

Ima AMOLED ekran od 6,78” sa stopom osvježavanja od 120 Hz, glavnu kameru od 50 MP, prednju kameru od 16 MP, te bateriju od 5.000 mAh s podrškom za 20 W žično punjenje. Radi na Androidu 15, ima 12 GB RAM-a i 256 GB memorije s mogućnošću proširenja, 3,5 mm ulaz za slušalice i senzor otiska prsta. Međutim, nije poznato koji čip koristi.
Telefon se već može prednaručiti putem službene web stranice, a korisnici mogu preći na Trump Mobile i koristeći vlastiti uređaj. Kompanija također obećava stalnu podršku korisnicima iz SAD-a.
Kako bivšeg?
Ispravljeno, sreća pa nije vidio 😀 Hvala lijepo.