Samsung službeno potvrdio: Galaxy Note 7 je mrtav zauvijek!

Saga zvana “Galaxy Note 7 i njegove zapaljive baterije” napokon je došla kraju. Samsung je u izjavi potvrdio da prestaju sa proizvodnjom Galaxy Note-a 7 i da poduzimaju sve potrebne korake da olakšaju situaciju svim kupcima telefona. Koji točno potezi slijede za sada je nepoznato ali za očekivati je da će pokušati organizirati nešto slično kao prošli put, samo naravno bez mogućnosti zamjene za novi Note 7.

Galaxy Note 7 je prilikom izlaska pokupio iznimno pozitivne kritike i reakcije javnosti. Možemo slobodno reći da je riječ o jednom od najboljih, pa možda čak i najboljem pametnom telefonu trenutno, ako ne uzmemo u obzir njegovu sklonost samozapaljivanju naravno. Prilikom izlaska potražnja je bila toliko velika da je Samsung morao odgađati izlazak na nekim tržištima – na nekim mjestima i za više od mjesec dana! Poslije toga stvari su krenule nizbrdo. Prvo smo čuli za par incidenata sa eksplodirajućom baterijom, a nakon toga kompanija je i službeno priznala problem. Znali su kako ga riješiti pa su pokrenuli veliku kampanju opozivanja 2.5 milijuna do tada prodanih uređaja i zamjene istih sa novijim “sigurnim” modelima.

Prije tjedan dana krenule se prve vijesti o tome da je i “sigurni” Galaxy Note eksplodirao, a nakon toga smo imali još 5 incidenata koji su javno eksponirani. Problem očito nije bio samo jedan, a umjesto da ovaj put opet rade opoziv i zamjenjuju stare sa novim modelima Samsung je uradio jedini moguć razborit potez – prekinuo sa proizvodnjom Galaxy Note-a 7 i završio sa ovim problematičnim modelom. Ono što je trebalo biti zvijezda i ponos kompanije pretvorilo se u najveći fijasko ikada u mobilnoj industriji. Već danas se pojavila informacija da je vrijednost Samsunga nakon javnog priznavanja problema opala za čak 17 milijardi američkih dolara. To je iznos koji bi na koljena bacio većinu kompanija na svijetu, ali Samsung je dovoljno velik da to podnese. Kako će se pak oporaviti je jedna sasvim druga priča.

Pitamo se znači li ovo i konačan kraj za Galaxy Note seriju?

Izvor

Svi korisnici koji žele koristiti ili prenositi sadržaj s Bajtbox portala moraju se pridržavati sljedećih pravila: Citiranje Izvora: Obavezno je jasno i precizno navesti izvor informacija, uključujući naziv autora (ako dostupno), naslov članka ili teksta te datum objave. Poveznica na Originalni Tekst: Svaka upotreba sadržaja mora uključivati aktivnu poveznicu (link) koja vodi na izvorni tekst na Bajtbox portalu. Pravna Odgovornost: Kršenje ovih pravila može imati pravne posljedice sukladno zakonima o autorskim pravima.

guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare
0
Pogledaj komentare ili komentirajx