Iako u određenim situacijama možemo zamisliti da postoji potreba za tabletima solidnih specifikacija i posebnih certifikata za izdržljivost i otpornost, sama ideja tableta za ljude u pokretu, one nestašne ili pak bauštelce nam i ne drži vodu. Samsung se očito ne slaže s nama te je kroz FCC već prošao Galaxy Tab Active Pro 10.1. Otkriven je i dio specifikacija jer se isti tablet našao i na Geekbenchu.
Kodnog imena SM-T545 i SM-T547 (ova druga varijanta je vjerojatno LTE varijanta s 4G povezivosti), Samsung je kroz FCC „provukao“ nove Galaxy Tab Active Pro tablete. Ono što znamo je da će tablet iz kutije vrtjeti Android 9 Pie i Samsungov OneUI, a u pogledu specifikacija, prema Geekbench rezultatu, Galaxy Tab Active Pro 10.1 će imati Qualcomm Snapdragon 710. Uz njega će se naći 4GB RAM-a, a na testu je postigao 1618 bodova (Single-Core) te 5641 bodova (Multi-Core).

Smatramo da će Galaxy Tab Active Pro 10.1 biti izgrađen od plastike s posebno utvrđenim okvirima i kutevima. Očekujemo i minimalno IP68 certifikat za otpornost na vodu i prašinu te podršku za S-Pen. Što vi mislite o ideji tableta koji je posebno izdržljiv? Smatrate li da postoji potreba na tržištu za izdržljivim tabletima?