Samsung Galaxy S8 – procurile kompletne specifikacije i nove slike, uz neke vrlo zanimljive detalje!

I tako se zavšila saga o tome kako će Galaxy S8 biti najbolje čuvana tajna Samsunga. Zapravo saga je odavno završila, ali ovo što danas imamo možemo slobodno nazvati majkom svih procurjelih infromacija. Naime Evan Blass, mnogima poznat pod svojim leakerskim imenom @evleaks, u članku za Venture Beat otkrio nam je sve što je saznao o nadolazećem flagship uređaju iz Samsunga – Galaxy-u S8. Mislimo da Evana ne treba posebno predstavljati i napominjati da je riječ o čovjeku čiji su leakovi praktički uvijek točni pa preskočimo tu “formalnost” i bacimo se odmah na Galaxy S8.

Nema više nikakve dileme da dolazi ogromna promjena za Galaxy S seriju – nema više prednje home tipke, a skener otiska prsta premješta se na stražnju stranu i to na vrlo neobičnu poziciju. Smještaj skenera djeluje kao najgore moguće mjesto koje su mogli odabrati (desno od kamere) ali ostaje za vidjeti kako će to biti u praksi. Unatoč nekim glasinama 3.5mm utor za slušalice je i dalje tu, a kraj njega vidimo i USB utor. Evan tvrdi da je u pitanju USB Type-C ali na ovoj slici izgleda kao da je ovo klasični microUSB. Kao i svih godina do sada biti će dva modela, a glavne razlike između njih uglavnom su u dijagonali zaslona. U oba slučaja zaslon je Quad HD rezolucije dok su dijagonale 5.8″ i 6.2″. U skladu s prethodnim glasinama tu je 18.5:9 omjer stranica što je malo drugačije od 16:9 (koji je industrijski standard), a svakako vrijedno spomena je da će oba modela imati Edge tj. zakrivljeni zaslon. Točno 83% prednje površine zauzimati će zaslon što znači da možemo očekivati vrlo tanak okvir iznad i ispod zaslona.

Galaxy S8

Uz varijantu sa Snapdragon 835 procesorom vjerovatno će biti i ona sa Exynosom. RAM memorija ostaje na 4 GB što je duplo manje od onih 8 GB koji su neke glasine spominjale, ali zato svi modeli sada startaju sa minimalno 64 GB interne memorije koja je pored toga još proširiva microSD karticama. Stražnja kamera je i dalje 12 MP rezolucije ali sigurno  je da će biti nekih poboljšanja. Prednja je pak porasla sa 5 MP (Galaxy S7) na 8 MP. Unatoč povećanju dijagonala zaslona baterije ostaju sličnog kapaciteta kao kod prethodnika – 3000 mAh na manjem te 3500 mAh na većem modelu. Kombinirano sa novim štedljivijim procesorom vjerovatno možemo očekivati isto trajanje baterija kao prije.

Od drugih zanimljivih detalja svakako valja napomenuti da će Galaxy S8 imati skener šarenice oka, te zaslon osjetljiv na jačinu dodira, no za ovo drugo nismo sigurni odnosi li se samo na donji dio zaslona ili pak na cijelu površinu. Evan tvrdi i da ćemo dobiti Samsung DeX gdje ćemo putem kompatibilnog HDMI docka moći spojiti Samsung Galaxy S8 na televiziju ili monitor i koristiti ga kao desktop PC sa tipkovnicom i mišom. Ovo je slično Microsoft Continuumu samo nije u pitanju Windows, nego verzija Androida prilagođena za tipkovnicu i miša.

Na kraju ono najvažnije – Galaxy S8 trebao bi biti predstavljen 29.03.2017. na posebnom eventu u New Yorku dok u prodaju kreće od 21.04.2017. Ono od čega smo strahovali će se, po svemu sudeći, ostvariti te bi manji Galaxy S8 trebao imati početnu cijenu od 799 EUR, a veći model će vas “opljačkati” za čak 899 EUR! U oba slučaja to je 100 EUR skuplje od prethodnika ali kada pogledamo koliko je tehnologije ovdje utrpano….. teško je reći da smo iznenađeni.

Izvor

Svi korisnici koji žele koristiti ili prenositi sadržaj s Bajtbox portala moraju se pridržavati sljedećih pravila: Citiranje Izvora: Obavezno je jasno i precizno navesti izvor informacija, uključujući naziv autora (ako dostupno), naslov članka ili teksta te datum objave. Poveznica na Originalni Tekst: Svaka upotreba sadržaja mora uključivati aktivnu poveznicu (link) koja vodi na izvorni tekst na Bajtbox portalu. Pravna Odgovornost: Kršenje ovih pravila može imati pravne posljedice sukladno zakonima o autorskim pravima.

guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare
0
Pogledaj komentare ili komentirajx