Prvo da jednu stvar raščistimo. Nema apsolutno nikakve sumnje da se Nokia planira vratiti u svijet pametnih telefona. To je čak službeno potvrđeno nekoliko puta, ali po svemu sudeći Nokia D1C, koju smo već imali priliku vidjeti po raznim benchmark testovima, ipak bi mogla biti tablet. To je barem zaključak do kojega smo došli nakon što se ova Nokia pojavila u GFXBenchu koji nam je otkrio puno više detalja nego Geekbench ili Antutu. Najvažniji među tim detaljima je veličina zaslona od 13.8″. To je definitivno u domeni tableta, i to onih većih. Svakako treba imati na umu da GFXBench često pogriješi dijagonalu zaslona pa može biti da ima neke razlike u odnosu na stvarni proizvod, no koliko god griješio do sada nikada nije miješao tablete i pametne telefone. Šteta, mi smo već zamišljali nekakav mid-range model sa premium dizajnom.
Ostale specifikacije su identične onome što smo do sada vidjeli. Zaslon je Full HD rezolucije, a tu su još Snapdragon 430 SoC, 3 GB RAM-a, 16 GB interne memorije, 16 MP stražnja kamera, 8 MP prednja kamera i Android 7.0 Nougat. Tableti nisu nepoznanica Nokiji koja je odmah nakon što je Microsoft kupio njihov mobilni odjel izbacila Nokia N1 tablet sa Androidom. S tim su htjeli dati do znanja da su još u igri i da će se eventualno vratiti na tržište pametnih telefona.
Budući da smo već na kraju godine mišljenja smo da bi kompaniji bilo bolje čekati nove procesore (Snapdragon 830 npr.) i tada predstaviti novi flagship uređaj (ili više njih ako je vjerovati glasinama). Nekako čak slutimo da Nokia ide baš na to. Što se ovog tableta tiče – koga više zanimaju tableti sa Androidom?