Iako je do predstavljanja Samsung Galaxy S24 serije ostalo još nekoliko mjeseci, o njoj smo saznali mnogo informacija. Jedna od informacija je i ona koja navodi da će Samsung ovu seriju u Evropi isporučiti sa Exynosom, dok će u ostatku svijeta stići sa Qualcommovim čipom. Jučer je te informacije potvrdio i poznati leaker Ice Universe.
Gore pomenuti leaker objavio je da je odluka donesena i da će na Stari kontinent stići Galaxy S24 modeli sa Exynos 2400 čipom.
Pored toga, on je potvrdio i specifikacije ovog čipa – Cortex-X4 osnovna jezgra radit će na taktu od 3,16 GHz, dvije Cortex-A720 jezgre radit će na taktu od 2,9 GHz, tri Cortex-A720 jezgre radit će taktu od 2,6 GHz, dok će četiri Cortex-A520 jezgre raditi na taktu od 1,95 GHz.
Ove specifikacije čipa poklapaju se sa prethodno procurjelim informacijama o ovom čipu.
Pored informacija o čipu, Ice Universe je naveo da će Samsung Galaxy S24, Samsung Galaxy S24+ i Samsung Galaxy S24 Ultra stići sa maksimalnom svjetlinom ekrana od 2400 nita, što je potvrda još jedne glasine. Prije nekog vremena smo saznali da će Samsung sva tri modela iz nadolazeće serije opremiti AMOLED panelima 13. generacije, koji su nazvani M13. Za ovaj ekran se kaže da je tanji, energetski efikasniji i da nudi bolji kvalitet prikaza u odnosu na prethodnika.
Ranije je otkriveno da će Samsung osnovne varijante Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra telefona opremiti sa 12 GB radne memorije (RAM-a) i 256 GB prostora za unutrašnju pohranu, što će biti poboljšanje u odnosu na prethodnu seriju.