Apple je, zahvaljujući Aktu o digitalnim tržištima (DMA) u Europskoj uniji, bio prisiljen omogućiti korisnicima iOS-a instalaciju aplikacija iz alternativnih trgovina. S dolaskom iOS-a 18.2, Apple je također omogućio brisanje nekoliko izvornih aplikacija poput Kalkulatora, Kalendara i Bilješki.
Skich je najnovija tvrtka koja je lansirala alternativnu trgovinu aplikacija za korisnike iOS-a u EU.
Nazvana Skich Store, ova trgovina aplikacija primarno je usmjerena na igre. Korisnici ne samo da mogu preuzimati igre neovisnih developera, već im se nude i personalizirane preporuke na temelju omiljenih žanrova i vrsta igara.
iOS korisnici u EU mogu preuzeti Skich Store sa službene web stranice. Zanimljivo je da je glavna aplikacija dostupna i za Android korisnike.
Prema informacijama platforme, mobilni igrači često imaju poteškoća u pronalasku igara koje odgovaraju njihovim preferencijama, dok se developeri suočavaju s velikom konkurencijom i problemima s vidljivošću svojih naslova.
Skich nastoji riješiti taj problem pomoću algoritama koji preporučuju igre iz više od 40 kategorija i žanrova. Apple korisnici mogu također preuzimati kolekcije igara koje su kreirali drugi korisnici.
Posebnost Skich Storea je sustav otkrivanja igara koji funkcionira slično aplikacijama za upoznavanje poput Tindera. Korisnici mogu prijeći prstom udesno za igre koje im se sviđaju ili ulijevo kako bi ih preskočili. Također, mogu vidjeti koje igre igraju njihovi prijatelji.
Za sada, Skich Store još uvijek nema dostupne igre pri lansiranju, za razliku od Aptoidea, koji je u lipnju pokrenut s osam naslova. Prema pisanju The Vergea, igre bi na platformi trebale biti dostupne od ožujka.
Budući da Skich Store zahtijeva sideloading, dostupan je isključivo korisnicima iOS-a i iPadOS-a u Europskoj uniji.