Nasljednik OnePlusa 13 mogao bi se zvati OnePlus 15, kako bi se izbjegla cifra “4” zbog tetrafobije (strah od broja 4) u nekim azijskim zemljama. OnePlus 15 mogao bi donijeti značajne dizajnerske promjene.
Prema najnovijim informacijama, OnePlus se priprema za novi dizajnerski pravac sa svojim narednim flagship modelom, OnePlusom 15.
Prema novim informacijama od pouzdanog leakera Digital Chat Station, kompanija se konačno udaljava od okruglog rasporeda kamera koji je bio zaštitni znak u posljednjih nekoliko godina.
Umjesto velikog okruglog modula kamera, OnePlus 15 će navodno imati mali modul kvadratnog oblika, smješten u gornjem lijevom uglu zadnje strane telefona. Informacije sugerišu na to da će zadnji sistem kamera imati trostruku konfiguraciju od 50 MP, sa glavnom kamerom, ultraširokim objektivom i periskopskim telefoto senzorom.
S prednje strane, OnePlus 15 će koristiti 1.5K ravni ekran sa minimalnim okvirima. Koristit će LIPO (Low Injection Pressure Overmolding) tehnologiju pakovanja ekrana, proces koji zamjenjuje tradicionalnu zaštitu jastučićima sa polimernim tečnim materijalima. Rezultat su mnogo uži okviri i čistiji, impresivniji izgled. LIPO također obećava poboljšanu izdržljivost i bolju konzistentnost tokom proizvodnje.
Kada je riječ o “unutrašnjim” specifikacijama, telefon će pokretati novi Qualcommov Snapdragon 8 Elite 2 čip. Čip ima prilagođeni Oryon CPU i novu Adreno 840 GPU sa 16 MB posebne cache memorije. Napajanje ovog hardvera vrši se baterijom koja prema navodima prelazi 7000 mAh, što bi bilo među najvećim kapacitetima u flagship telefonima. Punjenje bi moglo biti do 100W.
OnePlus 15 je planiran za predstavljanje u desetom mjesecu ove godine i navodno će biti predstavljen zajedno sa OnePlus Ace 6 modelom.