Samsung će sutra održati novi Galaxy Unpacked događaj, a dan uoči predstavljanja, kompanija je najavila novi paket sigurnosnih i privatnosnih ažuriranja koji će biti dostupan u One UI 8, baziranom na Androidu 16.
Samsung je danas nagovijestio da će nadolazeći Galaxy Z Fold7 i Flip7 biti prvi telefoni koji će se isporučivati s Androidom 16 i One UI 8 interfejsom, što je naravno bilo i očekivano.
Sa One UI 8, Samsung uvodi Knox Enhanced Encrypted Protection (KEEP), koji stvara šifrirana, aplikaciji specifična spremišta unutar sigurnog prostora uređaja, osiguravajući da svaka aplikacija može pristupiti samo vlastitim osjetljivim informacijama i ničemu više.
KEEP pomaže u zaštiti duboko ličnih uvida, poput rutina i preferencija, koji omogućavaju funkcije poput Now Brief i Smart Gallery pretrage, uz podršku Samsungovog Personal Data Engine (PDE) sistema. Ti lični “uvidi” ostaju potpuno na uređaju, zaštićeni putem KEEP-a i dodatno osigurani pomoću Knox Vaulta, Samsungovog hardverskog sigurnosnog okruženja otporno na manipulaciju.
KEEP štiti Now Brief, Smart Suggestions, Samsung Moments i druge funkcije na uređaju koje se oslanjaju na korisničke unose, čime omogućava naprednije AI funkcionalnosti bez ugrožavanja privatnosti.
U One UI 8, kada se uređaj označi kao da je u ozbiljnom riziku, poput sistemske manipulacije ili lažnog predstavljanja identiteta, automatski će biti odjavljen iz Samsung naloga, čime se prekida pristup servisima povezanim s oblakom kako bi se spriječilo širenje prijetnji. Kada se to desi, korisnici će biti obaviješteni na svim povezanim Galaxy uređajima.
Samsung takođe uvodi postkvantnu kriptografiju u funkciju Secure Wi-Fi, kako bi se ojačala zaštita mreže od budućih prijetnji. Time se osigurava proces razmjene ključeva koji je u središtu šifriranih konekcija, garantujući snažnu privatnost čak i na javnim mrežama. Secure Wi-Fi je osmišljen tako da odoli napadima u budućnosti u kojima bi napadači pokušali da dešifruju presretnute podatke pomoću kvantne tehnologije.
Kada će bitibdostupan 8.0 softwer 16 verzija za samsung galaxy s 25 ultra