LG je posljednjih godina poprilično zastranio i poslovni rezultati im nisu baš bili sjajni ali ako se po jutru dan poznaje ova godina bi im mogla biti vrlo dobra. Stigli su nam njihovi poslovni rezultati za Q1 2017. i djeluju vrlo dobro.
Najbolji Q1 u posljednjih 8 godina
U kvartalu iza nas operativna dobit kompanije je bila 811 milijuna dolara što je najbolji rezultat u 8 zadnjih godina. Na našu žalost mobilna divizija nije imala puno utjecaja na to ali su ipak zabilježili godišnji rast od 10% i isporučili 14,8 milijuna uređaja. I dalje nema “plusa” što se tiče financija ali gubitak od 0.176 milijuna $ što je prihvatljivo ako uzmemo u obzir da je kvartal prije toga gubitak iznosi preko milijardu dolara.
Većina prodanih telefona je iz srednje klase(K serija) dok su G5 i V20 uređaji glavni krivci za seriju loših financijskih rezultata u prošloj godini jer su se prodavali daleko ispod očekivanog. Upravo je to razlog što je kompanija u prošloj godini nekoliko puta mijenjala svoje targete ali i što su u kompaniji letjele glave sa nekih ključnih mjesta.
I u ovu godinu LG ulazi kao underdog jer ovogodišnji G6 za većinom ostalih perjanica kaska kada je u pitanju procesor jer koristi “zastarjeli” Snapdragon 821 umjesto novog Snapdragona 835. Realno radi se o odličnom uređaju ali i čipsetu koji uopće na zaostaje puno za nasljednikom jer je razlika u performansama minimalna. Nadamo se da će i LG uspjeti pronaći svoje zasluženo mjesto na flagship nebu i da će njihova mobilna divizija uskoro početi bilježiti pozitivne rezultate jer bi bez njih tržište jednostavno bilo osiromašeno i manje zanimljivo.