I pored činjenice da ove godine nećemo vidjeti neke od najvećih giganta industrije pametnih telefona, kao što je Samsung, te, tradicionalno, Apple, ljudi iza LG-a su ipak odlučili da za sada ne mijenjaju svoje planove. A zašto i bi, kada je iznenadno otkazivanje Samsunga i novog flagship modela, tačnije dva flagship modela Galaxy S8 i pomjeranje njegovog zvaničnog predstavljanja, stvorilo solidnu prednost za LG i njihov G6.

LG G6 predstavljanje zvanično počinje tačno u podne u Nedjelju, 26. Februara. Od ovogodišnjeg modela očekuje se da će ispraviti pogreške i promašaje koje je počinio njegov prethodnik, te da će konačno osigurati znatniji profit južnokorejskoj kompaniji. U prilog mu ide i činjenica da će svjetlo dana ugledati čitavih 42 dana prije svog glavnog konkurenta, Galaxy-a S8.
Od LG-a G6 očekuje se sljedeće:
- 5.7-inčni IPS LCD zaslon
- 1440×2880 rezolucija sa 565 ppi
- Dual 13MP kamera sa 4K mogućnostima
- 64/128GB interne memorije proširive SD karticom do 128GB
- 6GB RAM memorije
- Qualcom Snapdragon 821
- Android 7.0 Nougat
- ??? MAh, neizmjenjiva
Za više informacija obavezno provjerite naše prethodne članke na temu:
- Samsung Galaxy S8 nam dolazi 21. Aprila, a LG G6 čitavih 42 dana ranije!
- LG G6 u poređenju sa svojim prethodnikom na novoj procurjeloj fotografiji
- Još jedna “potvrda” da LG G6 dolazi sa Snapdragon 821 procesorom!
Priložene informacije zasnovane su na mnogobrojnim leakovima i curenjima kojim smo imali priliku svjedočiti nekoliko prethodnih mjeseci. Iako date informacije u većini slučajeva zapravo i bivaju tačne, još uvijek o njima ne možemo govoriti sa sigurnošću. Zato nam samo preostaje da sjednemo, opustimo se, i zajedno pogledamo show koji se za nas priprema, opet da napomenemo, u 12:00, 26. Februara.
Kako vam se sviđa LG-jev flagship? Da li mislite da nas očekuje i poneko iznenađenje? Javite nam u komentarima što mislite!