Iako je Samsung itekako dugo odolijevao cijelom „notch“ trendu na što nam se itekako sviđalo kod njihovih uređaja, izgleda da je bilo neizbježno da će se i korejski tehnološki gigant pridružiti trendu, no nešto kasnije. Već smo pisali o Infinity Display U,O,V i New Infinity Display zaslonima koji stižu iz Samsungovog tabora naredne godine, no izgleda da će Huawei pokušati nadigrati Samsung u jednoj od takvih iteracija. Huawei želi prvi predstaviti telefon s izrezom u „Infinity Display O“ maniru što nas i ne čudi previše jer smo već prije pisali o tome kako je Huawei patentirao „kotačić“ umjesto standardnog notcha za svoje zaslone.
Na društvenoj mreži Weibo, Huawei je objavio poprilično zanimljiv teaser u vidu postera koji ima itekako poznat izrez u obliku kruga pri gornjem lijevom kutu zaslona. Samo praćenje trendova od strane Huaweija nas ne bi trebalo čuditi, no na posteru također stoji označen Prosinac (Decembar) što bi moglo pojačati utrku za ovim novim trendom. Iako ju je Samsung započeo svojim planovima, izgleda da će Huawei prestići „korejce“ te već idući mjesec najaviti ili čak i izbaciti na tržište telefon s izrezom u obliku kruga.
Od Samsunga se očekuje da će prvu varijantu „Infinity Display O“ implementirati u Galaxy A8s telefon početkom naredne godine, no poznati leaker „Ice Universe“ je na svojem Twitter profilu podijelio da će Huawei zaista biti prvi u ovom nadolazećem trendu te već ove godine iznenaditi svoje obožavatelje. Također, moguće je da će i Samsung ubrzati proizvodnju i finalizaciju proizvoda da zadrži titulu prvog pa se ova okrugla utrka tek zahuktava.
Sviđa li vam se novi način izreza na zaslonu? Smatrate li da će proizvođači dobro iskoristiti dio zaslona iznad okruglog izreza? Javite nam u komentarima i na forumu.
Slični članci:
- Huawei testira Kirin 970 u Googleovom Fuchsia OS-u! Je li Fuchsia išta bliže stvarnosti?
- Samsung ima novog nabavljača! Galaxy A 2019 serija će biti još zanimljivija…
- Xiaomi, Huawei i Lenovo u partnerstvu sa LG-om! Savitljivi uređaji u centru priče…
- Samsung Galaxy S10 mora biti uspjeh ili je trenutni šef u problemima…