Google je početkom petog mjeseca prošle godine održao godišnju konferenciju za programere, a sada je kompanija otkrila da će otprilike u isto vrijeme ove godine biti održana ovogodišnja konferencija I/O.
Googleova godišnja konferencija za programere, I/O, oduvijek je bila više od događaja usmjerenog na programere. Kompanija tom prilikom često najavljuje mnogo novih usluga, a ponekad čak budu predstavljeni i novi proizvodi. Pored toga, kompanija objavljuje teasere za nadolazeće Pixel telefone. U suštini, radi se o prilično važnom događaju u Googleovom kalendaru svake godine, pa će tako biti i ove godine.
Američka kompanija je otkrila da će ovogodišnja konferencija biti održana također u petom mjesecu, tačnije 14.05.2024. godine.
Everyone is invited! 💌
— Google for Developers (@googledevs) March 14, 2024
Join us online May 14th at #GoogleIO to learn about Google's latest developer products, technologies, and ways to engage with the developer community.
Register here ✨➡️ https://t.co/gi1Wg0CvuW pic.twitter.com/eDCueWAWID
Očekuje se da će fokus konferencije biti umjetna inteligencija, o kojoj Google sve više priča. U svakom slučaju, očekivati je da u narednim danima i sedmicama saznamo više informacija o ovoj konferenciji. Međutim, postoji mogućnost da ovom događaju bude predstavljen novi član Pixel 8 serije i to Pixel 8a, jer je prošle godine na I/O predstavljen Pixel 7a.
Nedavno smo saznali da bi ovaj telefon mogao koštati 570 EUR u verziji sa 128 GB, dok će verzija od 256 GB navodno koštati 630 EUR. Podsjećamo da je prošle godine Pixel 7a stigao u memorijskoj opciji od 128 GB po cijeni od 500 EUR.
Ranije smo saznali da će ovaj telefon vjerovatno pokretati Tensor G3 čip, koji će stići u kombinaciji sa 8 GB radne memorije (RAM-a), a navodno će podržavati brzo punjenje od 27 W. Navodno će ovaj telefon biti dostupan u četiri boje – crnoj, bijeloj, svjetloplavoj i svjetlozelenoj.









