Krajem prošle sedmice Samsung je konačno počeo sa slanjem One UI 6 beta nadogradnje na jednog mid-rangera, a sada mu se pridružio još jedan.
Samsung Galaxy A54 prvi je Samsungov mid-range telefon koji je dobio One UI 6 beta nadogradnju. Danas mu se pridružuje i model koji je predstavljen zajedno s njim, a riječ je o Samsung Galaxy A34 telefonu.
Tako ovaj pametni telefon prima One UI 6 beta verziju sa brojem A346BXXU4ZWI1. Ažuriranje je veličine 2 GB, a pojavljuje se korisnicima koji su se prijavili u One UI 6 beta program u Velikoj Britaniji. Očekuje se da će vrlo brzo nadogradnja krenuti u više zemalja, uključujući Južnu Koreju, Sjedinjene Američke Države, Indiju, Njemačku, Poljsku, Kinu itd.
Samsung Galaxy A34 je tako drugi Samsungov mid-range telefon koji prima One UI 6 beta nadogradnju, nakon Galaxy A54.
Samsung je na predstavljanju ova dva telefona naveo da su ovo telefoni koji će najduže primati nadogradnje, kada govorimo o mid-range telefonima. No, postidjet će se i mnogi flagship telefoni drugih kompanija. Naime, Samsung će ove telefone u budućnost opremiti sa čak 4 velike Android nadogradnje i 5 godina sigurnosnih nadogradnji.
Galaxy A54 i Galaxy A34 isporučeni su sa Androidom 13 i Samsungovim One UI 5.1. S obzirom na gore navedeni broj nadogradnji u budućnosti, ova dva telefona dobit će u budućnosti i Android 17 nadogradnju, što će biti posljednja velika Android nadogradnja za ove mid-rangere.
Ovo je samo nastavak duge softverske podrške za Samsungove telefone, nakon što je kompanija istu najprije uvela za flagship telefone.









