Nakon što je Google odgodio lansiranje prve Beta verzije Androida 11, stvari su se relativno stabilizirale te je vrijeme za Android 11 Beta verziju sustava. Mi smo Android 11 probali već u Developer Preview verziji, a to je ona što je izišla i prije Beta verzija za javnost, a što je novo, što je ispravljeno i što je promijenjeno, pročitajte u nastavku. Za sve ostalo, referirajte se na video ispod članka.
Za početak, izgleda da Android 11 u svojoj punokrvnoj i stabilnoj verziji na Pixel telefone izlazi već 8.9.2020, a na ostale telefone je samo pitanje vremena. Određene nestabilnosti i nekonzistentnosti s korištenjem gesti za navigaciju sučelja, Google je navodno ispravio jer se u određenim situacijama tipkovnica jednostavno nije htjela pojaviti jer su joj geste za multitasking smetale. Zvuk je na određenim uređajima koji su u Android 11 Beta programu ispravljen te više nema distorzije već na srednjoj razini glasnoće.
Multitasking izbornik sada ima malko manje prikaze svih aplikacija te je redundantnost dvaju tipki koje rade istu stvar (Screenshot i Share) riješena tako što „Share“ gumba više nema, no tu je „Select text“ pomoću koje možete izabrati bilo koji tekst iz aplikacija te ga kopirati. Ovo je odlična stvar u aplikacijama u kojima inače nije dozvoljeno „povući“ tekst. Video snimanje zaslona konačno nudi korisnicima da u videu bude uključen zvuk samog uređaja što će olakšati dijeljenje snimaka zaslona.
I dalje Google nije ispravio probleme s WiFi povezivošću te su i određeni bugovi u ladici s obavijestima i dalje prisutni, no nadamo se da će Android 11 Beta 3 riješiti većinu njih.











