Xiaomi jednostavno ne odmara. Tek što završe s predstavljanjem jednog telefona, krenu sa najavom nekog drugog i tako u nedogled. Ako ste se već zabrinuli što nismo čuli ništa od njih već preko 15 dana (i to ako ne brojimo predstavljanje drona prije nekoliko dana) možete odahnuti. Naime, kroz TENAA-u (Kineska regulatorna agencija za telekomunikacijsku opremu) su prošla čak dva njihova nova telefona, a unatoč tome što imamo slike i specifikacije teško je znati o čemu se točno ovdje radi.
Prvi (oznaka 2016030) izgleda identično kao Redmi 3 Pro, pa pretpostavljamo da je ovo neka nova varijanta tog uređaja. Ima osmojezgreni procesor na 1.4 Ghz, 2 GB RAM-a i 16 GB interne memorije (proširiva) dok je zaslon dijagonale 5″ i rezolucije 720 x 1280 piksela. Stražnja kamera je 13 MP, prednja kamera 8 MP a baterija 2850 mAh. Za softver je zadužen Android 6.0 Marshmallow.
Drugi (oznaka 2015115) pak izgleda identično kao Redmi Note 3 a ni specifikacijama nije daleko od njega. Zaslon je očekivano dijagonale 5.5″ i 1080 x 1920 rezolucije. Procesor je šestojegreni na 1.8 GHz (vjerovatno Snapdragon 808), a tu su i 2 GB RAM-a, 16 GB interne memorije (također proširive), 4000 mAh baterija, 16 MP stražnja kamera i 5 MP prednja kamera. Ovdje je kao OS naveden Android 5.1 Lollipop no sasvim je moguće da će na tržište doći sa Android-om 6.o.
Ne znamo o čemu se ovdje točno radi pa ćemo morati sačekati još informacija za nekakve smislenije zaključke.











