Kineska kompanija OnePlus svijetu pametnih satova pridružila se na proljeće prošle godine. Danas je ova kompanija u Indiji predstavila pristupačni sat iz Nord serije. Pametni sat nosi naziv OnePlus Nord Watch i stiže sa velikim ekranom i još nekim pohvalnim karakteristikama.
OnePlus Nord Watch posjeduje pravougaoni AMOLED ekran dijagonale 1.78”, rezolucije 368 x 448 piksela. Tijelo sata izrađeno je od legure cinka i plastike, dok je remen izrađen od silikona.
Novi OnePlusov pametni sat posjeduje niz karakteristika koji se odnose na praćenje zdravlja korisnika. Tako je tu senzor otkucaja srca, SpO2 senzor za mjerenje nivoa zasićenosti kisikom u krvi, praćenje sna itd. Bitno je naglasiti i to da ovaj pametni sat podržava i praćenje mjesečnog menstrualnog ciklusa kod žena.

Zahvaljujući ugrađenom akcelerometru, Nord Watch je u stanju automatski detektovati aktivnosti vježbanja, a sat podržava čak 105 vrsta vježbi. Također, sat se može pohvaliti i IP68 certifikatom za otpornost na vodu i prašinu.
Ono što je nedostatak ovome satu jeste GPS. Nord Watch ima mogućnost prikljupljanja podataka lokacije samo preko pametnog telefona s kojim se prethodno poveže preko Bluetooth 5.2.

Što se tiče baterije, iz OnePlusa navode da ovaj pristupačni pametni sat posjeduje bateriju kapaciteta 230 mAh. Tvrde da može raditi čak mjesec dana u režimu niske potrošnje energije, dok je izdržljivost tokom aktivne upotrebe oko 10-ak dana.


OnePlus Nord Watch u Indiji je dostupan po početnoj cijeni od 4,999 INR, što je oko 60 dolara i to u crnoj boji. Ovo je cijena za prednarudžbe, dok će u redovnoj prodaji koštati znatno više – 6,999 INR (85 dolara).









