Početkom ove godine Qualcomm je predstavio Snapdragon 870 čip, koji je nakon nekog vremena isporučivan s pametnim telefonima mnogih kompanija. Čini se da je Xiaomi u tome prednjačio, a sada stižu informacije da se ova kineska kompanija sprema za predstavljanje još jednog telefona koji će biti pogonjen ovim čipom.
Poznati leaker Mukul Sharma, prenosi informaciju da će Xiaomi uskoro predstaviti još jedan telefon iz svoje ponude, koji će biti pogonjen Snapdragonom 870. Snapdragon 870 u odnosu na Snapdragon 865 ima poboljšanu osnovnu CPU jezgru, Kryo 585 CPU koji radi na taktu od 3,2 GHz, za razliku od 2,84 GHz na Snapdragonu 865. Ova brzina takta od 3,2 GHz kod Snapdragona 870 čini ga čipom s najvećom brzinom takta na svijetu. Ostale jezgre su identične kao i kod SD865 – 3x Kryo 858 zasnovane na ARM Cortex A77 koje rade na taktu od 2,4 GHz. Ostale specifikacije su identične i uključuju Adreno 65 GPU, podršku za snimanje videozapisa u 4K HDR pri 60 sličica u sekundi, HDR10+, Dolby Vision, Qualcomm Quick Charge 4+

Pored informacija o čipu, ovaj leaker prenosi da će telefon imati impresivne kamere, iako nažalost nije otkrio detaljne informacije o senzorima kamere na ovom telefonu. Također, Sharma navodi da će telefon doći s podrškom za brzo punjenje od 67 W.
Postoji mogućnost da se radi o telefonu s brojem modela Xiaomi 2112123AC, a on se nedavno pojavio na kineskoj TENAA-i i 3C-u, gdje je certifikovan. Tada se također šuškalo da će telefon biti pogonjen upravo naprijed pomenutim Snapdragonom 870 i da će stići s podrškom za brzo punjenje od 67 W. Očekivati je da u naredno vrijeme saznamo više informacija o ovom telefonu.