Prije par dana kineski brend Redmi predstavio je svoj prvi gejmerski telefon. Riječ je o Redmi K40 Gaming Edition telefonu, a nedugo nakon njegovog predstavljanja pojavile su se informacije da će ovaj telefon stići i na indijsko tržište, ali pod Poco brendom, te da će nositi naziv Poco F3 GT. Sada se pojavljuju indicije da bi telefon mogao stići i na globalno tržište.
Naime, Redmi K40 Gaming Edition pojavio se sada na Google Play Console, što ukazuje na to da bi telefon trebao stići i na globalno tržište. Na Google Play Console, ovaj telefon pojavio se sa Dimensity 1200 čipsetom koji je uparen sa 8 GB radne memorije (RAM-a). Tu je navedeno i da se telefon isporučuje sa Androidom 11, podrškom za FHD + rezoluciju, a sve su to detalji za koje smo saznali na predstavljanju telefona.
Podsjetit ćemo, cijena Redmi K40 Gaming Edition telefona u Kini se kreće od 1.999 CNY, što je oko 310 američkih dolara za najslabiju varijantu sa 6 GB radne memorije i 128 GB prostora za unutrašnju pohranu pa do 2.699 CNY, što je oko 420 američkih dolara za najjaču verziju sa 12 GB RAM-a i 256 GB ROM-a.
Redmi K40 Gaming Edition posjeduje AMOLED ekran dijagonale 6,67“, rezolucije 2400 x 1080 piksela., dok se na zadnjoj strani telefona nalaze tri kamere. Glavni senzor kamere je onaj od 64 MP Quad Bayer, a tu su još i ultraširoki senzor od 8 MP, te makro senzor. Ispod poklopca telefona krije se baterija kapaciteta 5000 mAh. Sve detalje o ovom telefonu pročitajte OVDJE.