U desetom mjesecu ove godine bit će dvije godine otkako je kompanija Xiaomi predstavila zadnji model iz svoje Mi Mix serije – Xiaomi Mi Mix 3. Od tada, kompanija nije predstavljala njegova nasljednika, no predstavljen je Mi Mix Alpha, ali on se nije pojavio u komercijalnoj prodaji. Mnogo je onih kojih zanima budućnost Mi Mix serije, a o sudbini Mi Mix serije nešto je rekao Lei Jun, direktor ove kineske kompanije.
Naime, na popularnoj kineskoj društvenoj mreži Weibo, direktor Xiaomija dobio je niz pitanja, no odgovorio je na nekoliko onih koja su bili najčešće postavljana. Prvo pitanje se odnosi na Xiaomi Mi Mix seriju, odnosno šta će biti s njom? Direktor Xiaomija je rekao da je Mi Mix linija trenutno na čekanju, no on je rekao da će Mi Mix serija definitivno dobiti nove modele, ali da se ne zna kada će to tačno biti. Također, postavljeno mu je pitanje da li će Mi Mix Alpha biti masovno proizveden, a on je rekao da je telefon već bio dostupan u ograničenim količinama, no da kompanija, ipak, ima u cilju fokusirati se na pružanje dostupnijeg, odnosno jeftinijeg Mi Mix pametnog telefona u budućnosti.

Treće pitanje odnosi se na Xiaomijev Surge prilagođeni čipset. Ovaj je čipset izazvao mnogo interesovanja kod fanova, a Jun je priznao da je Xiaomi imao poteškoće sa proizvodnjom čipova nakon što je lansirana prva generacija još 2017. godine. On navodi da Xiaomi ima u planu ugraditi Surge čipset u svoje buduće uređaje, no u dogledno vrijeme to se neće dogoditi. Radi se zapravo o sličnoj situaciji kao i sa sljedećim telefonom iz Mi Mix serije.
Jun je također rekao da će odgovoriti na još mnoga pitanja na sutrašnjem događaju Xiaomija povodom desete godišnje od osnivanja kompanije.









