Iako je Huawei u posljednjih nekoliko godina zbilja natjerao konkurenciju da se zamisli oko svojih kamera u pametnim telefonima, jednu titulu je držao „underdog“ već duže vrijeme, a ni Huawei ni drugi mu se nisu mogli približiti. Iz naslova već pogađate da se radi o Pixel 3 i Pixel 3 XL telefonima koji su s pojavom Night Sight opcije potpomognute Googleovom softverskom obradom bili najkvalitetniji u fotografiranju mračnih scena. Iako je Huawei P30 Pro već impresionirao ekipu s DxOMark-a, korisnici koji posjeduju oba telefona iz naslova šalju fotografije koje bi trebale impresionirati sviju. Huawei P30 Pro ima tendenciju da uhvati više svijetla i detalja u mračnim scenama nego Pixel 3 (XL) koji je do sada bio nedodirljiv u ovoj kategoriji.
Pogledajte još – Pixel 3 NIGHT SIGHT na Redmi 4X, “slaba” prodaja novih iPhonea…. | Frekvencija – 1. epizoda
Najčudnije je to što su fotografije koje je Vlad Savov s ostatkom ekipe uhvatio sa svojim Huawei P30 Pro modelom fotografirane automatskim načinom (bez uključivanja posebnog Night Mode-a). Štoviše, Vlad dodaje da uključivanjem Night Mode-a nije postigao ništa bolje rezultate od onih koje je postigao automatskim načinom rada, a smatra da su oni ionako gotovo nepopravljivi s obzirom na to koliko kvalitetne fotografije daju. Kao Bonus, imamo i nekoliko fotografija usporedbe Huawei P30 Pro, iPhone XS i Galaxy S10+ telefona u identičnim uvjetima gdje je Huaweijeva nadmoć itekako vidljiva.
Ovo su odlične vijesti za sve one koji planiraju kupiti Huawei P30 Pro, a ne žele prčkati po postavkama kamere da uhvate kvalitetne noćne fotografije. S obzirom na to da je Huawei postigao ovako impresivne rezultate s automatskim načinom rada zbilja pokazuje da znaju što rade u svijetu kamera u pametnim telefonima. Night Sight je konačno dobio vrijednog konkurenta, a kako će Google na ovo odgovoriti sa svojim sljedećim telefonom, ostaje nam vidjeti.
Što vi mislite o ovakvim rezultatima Huawei P30 Pro modela? Smatrate li da su vam jako bitne fotografije u gotovo potpunom mraku? Javite nam u komentarima i na forumu.
Slični članci: