Prošlogodišnji LG Q6 bio je jedan od prvih pametnih telefona koji je donio 18:9 zaslon u niži cjenovni segment. Pored zaslona nije imao puno drugih aduta – hardver mu je čak bio malo slabiji od onoga što se očekivalo za tu cijenu. Ako ste se nadali da će LG ove godine ispraviti “grešku” i ponuditi nešto znatno zanimljivije pripremite se na potencijalno razočaranje. Poznati leaker i blogger Roland Quandt na svom Twitter profilu objavio da će novi LG Q7 doći sa Mediatek procesorom!
Zašto je to loše?
Mediatek ove godine rastura sa odličnim mid-range Helio P60 procesorom. Jednako velika očekivanja imamo od Helio P40 i Helio P70. Problem u cijeloj ovoj priči je što LG Q7 neće raspolagati sa ovom novom generacijom Mediatek čipseta, nego se navodno radi o jednoj generaciji starom low-end rješenju. Ni Roland nije siguran o kojem modelu procesora se konkretno radi, ali zna da nije u pitanju nešto novo.
Ne znamo za vas ali nama ovo sve više miriše na Mediatek MT6750, osmojezgreni procesor na taktu od 1.5 GHz, koji je mega popularan među manjim kineskim proizvođačima. Čak štoviše bio je dijelom nama nekih jako dragih uređaja kao što je UHANS i8 (Pogledajte ovdje – UHANS i8 Recenzija). Naravno, možda se varamo i možda se LG odlučio na npr. Helio P20 ili Helio P25 (kao u npr. Doogee Mix) što bi bilo znatno bolje rješenje.
Pametni telefon je puno više od samog procesora pa se nadamo da će LG ispraviti i ostale greške koje je napravio kod prethodnika. Kapitalci među tim greškama su loša prednja kamera i nedostatak skenera otiska prsta.
Za sada nema informacija o potencijalnoj cijeni ili datumu izlaska. LG je ove godine kasnio sa predstavljanjem svog flagship modela (Pogledajte – LG G7 ThinQ je konačno tu – Nazubljeni LCD i još nekoliko novosti..) i ne znamo koliko će se to odraziti na uređaje iz drugih cjenovnih razreda. Sasvim je moguće da će Q7 predstavljen vrlo brzo i to zajedno sa još jednim modelom koji će se navodno zvati LG Q7 Stylus.
Snapdragon 630 il 636 bi bio jako dobar izbor