Još kada je Samsung predstavio Galaxy Note 7 bila je jasna jedna stvar – ovo će biti najprodavaniji Note uređaj ikada. Početak je bio fantastičan, sa prodajom koja je nadmašila i ona najoptimističnija očekivanja. Negativna posljedica toga je što potražnja nije mogla biti zadovoljena pa je predstavljanje u mnogim zemljama odgođeno za nekoliko tjedana, uključujući i sve zemlje iz naše regije. Svi smo mislili: “nema veze, tjedan gore dolje, strpiti ćemo se nekako”. I s tom mišlju se živjelo par dana dok nisu krenuli prvi izvještaji o velikom problemu koji je pogodio Note 7 – eksplodirajućim baterijama u određenom (vrlo malenom) broju primjeraku. Taj broj je ipak bio dovoljan da Samsung uradi opoziv svih prodanih Galaxy Note 7 uređaja i zamjeni ih sa novim i sigurnim. Situacija se za Samsung strelovito pretvorila od iznimno pozitivne u jednu vrlo lošu.
Nije prošlo dugo i ljudi su se počeli pitati: “Kada će oni što su željelit kupiti Note 7 moći to učiniti?”. Do sada nije bilo službenih informacija jer vjerovatno ni u kompaniji nisu znali sa sigurnošću ali sada napokon imamo nešto konkretnije. Šef Samsungovog marketinga u Europi, David Lowes, u intervjuu sa Reutersom otkrio je da očekuju da će Note 7 do kraja 11. mjeseca biti dostupan svugdje. To naravno ne znači da ga neke zemlje neće ranije dobiti, ali ne nadajte se previše.
Lowes je također otkrio da je većina problematičnih telefona isporučena u 3 europske zemlje: Veliku Britaniju, Njemačku i Francusku. Po pitanju marketinga rekao je da nema većih promjena i da kompanija nastavlja sa originalim planom. Ukratko, ne misle da je ovo naštetilo reputaciji uređaja i nastavljaju ga maksimalno gurati. Šteta samo što moramo toliko čekati…..









