Novo MIUI ažuriranje uzrokovalo problem za Xiaomi, Redmi i Poco uređaje

Kompanija Xiaomi najesen prošle godine predstavila je HyperOS, koji je tako naslijedio MIUI. Međutim, i dalje većina Xiaomijevih telefona koristi MIUI, ali nedavno ažuriranje MIUI-a uzrokovalo je problem za korisnike Xiaomi, Redmi i Poco telefona.

Problem uključuje konstantno restartovanje telefona nakon njegova pokretanja, što ga čini neupotrebljivim. Iz Xiaomija su ubrzo priznali postojanje ovog problema. Problem je proizašao iz ažuriranje njegove sistemske aplikacije pod nazivom System UI Plugin. Ispostavilo se da je ažuriranje bilo namijenjeno samo uređajima koji koriste HyperOS, ali je greškom uvedeno i na veliki broj telefona koji vrte MIUI, što je dovelo do konstantnog restartovanja telefona.

Iz Xiaomija su naveli da su uklonili neispravnu nadogradnju iz online izvora kako bi spriječili dalje probleme, a za one koji su pogođeni istim, kompanija savjetuje da se obrate tehničkoj podršci za pomoć. Iz kompanije korisnicima ne preporučuju da sami pokušavaju riješiti problem jer bi to moglo dovesti do gubitka podataka ako se ne napravi odgovarajuća sigurnosna kopija.

Iako nije poznat tačan broj pogođenih korisnika, Xiaomi navodi da se radi o “malom broju”, ali mnogi su korisnici na društvenim mrežama, uključujući Reddit i X, prijavili problem.

Ovo nije prvi put da se Xiaomi suočio s problemima sa ažuriranjem softvera i moglo bi se reći da kompanija ima prilično burnu historiju ažuriranja softvera. U svakom slučaju, da biste ublažili takve rizike, bolje je onemogućiti automatska ažuriranja na Vašem Xiaomi, Redmi ili Poco telefonu.

Za korisnike koji su se susreli s ovim problemom, najbolje bi bilo da stupe u kontakt sa Xiaomijevom tehničkom podrškom.

Imate li Vi ovaj problem?

VIA

Svi korisnici koji žele koristiti ili prenositi sadržaj s Bajtbox portala moraju se pridržavati sljedećih pravila: Citiranje Izvora: Obavezno je jasno i precizno navesti izvor informacija, uključujući naziv autora (ako dostupno), naslov članka ili teksta te datum objave. Poveznica na Originalni Tekst: Svaka upotreba sadržaja mora uključivati aktivnu poveznicu (link) koja vodi na izvorni tekst na Bajtbox portalu. Pravna Odgovornost: Kršenje ovih pravila može imati pravne posljedice sukladno zakonima o autorskim pravima.

Pretplatite se
Obavijesti o
guest

16 Comments
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare
Međed

Ja sam morao resetovat telefon i odoše podaci 🙁
Baš me zanima na koji način misli tehnička podrška da pomogne, telefon sam se reseruje ni u safe modu se nije mogao podići, onaj njihov asistent i onako ne funkcioniše. Morao sam ga držat na fastboot jer od reseta se grijao, a fizičko gašenje nije funkcionisalo… Posle dva dana muke se pomirih sa sudbinom i pušti ga na reset.

MeMo

Telefon sam morao vratiti na tvorničke postavke, znači sve izbrisano, mater im ebem!

Robin Hud

Isto, sve otislo… Zadnji Xiaomi definitivno

Macedonia

Samo Samsung s24 Ultra 5g.😁😁😁

Miško

Ni HyperOS nije ništa posebno stabilniji. Vizuelno rešenje kad se spusti padajući meni deano je gori, sve je oraktično na jednoj strani, a u sam intwrfejs ne može ni da se uđe. Problem je i sa speakerphone-om što treba 3 sekunde da se aktivira. Uglavnom, lošiji je upgrade

Međed

Ja xiaomi koristim od redmi 2, posle sam prešao na note, koliko je miui imao problema da ti ne pričam, čak sam na taj prvi morao sam da fleshujem jer pola funkcija nije radilo, vremenom su se popravljali, tako da im treba dat vremena…

Dinnes

Takođe na kraju resetovao i reinstalirao na hyperOS, sve radi ali neplanira ni reset odoše svi poslovni podaci. Nažalost nisam poslušao intuiciju zakrpa je sadržala hypreOS u imenu.

PocoFan

Iskreno nemam problema sa mojim Poco ali sam isključio sva automatska ažuriranja

Goran

Meni se desilo da mi baterija pokaziva da je prazna 1 posto a prije pola sata napunio tel do 100 posto i ugasim tel i upalim kasnine sve normalno

Ognjen

Da tačno je stalno mi se pojavljuje d arestartujem uredjaj da bi azurirao android

Zeljko

Zato mi je sve izbrisano slike imenik gmail??

Markan

Meni na Redmi Note 12 otkad je instaliran HyperOS često se dešava da telefon zvoni ali mi se ne pojavljuje meni za javljanje ili prekidanje. Telefon radi normalno ali zvoni. Tek posle mi izaće da je propušten poziv.

Jahor

Ponudio mi update beležnice,prihvatio,restartovao se,grejao,plavi Xiaomi meni sa opcijama wipe,reboot i cancel, šta god odaberem uvek se vrati na isto,nosio u servis,izgubio sve sa telefona.

Igor

Pratim ovaj sajt. Posle ažuriranja nekih aplikacija zbog ovog Hyper OS, telefon mi je zabagovao skroz. Na ekranu MIUI recovery mode, probam reboot – neće, Safe mode – pisalo samo bezbedni režim, krene sam od sebe u restart i opet bilo isto…Opcija da se poveže sa MIUI asistentom – na ekranu kao slika telefona i kabel da se priključi. Probao sam i to čekao da se nešto desi. Ništa se nije desilo. Samo opcija da se sve obriše, a tu mi bili svi podaci, ID consent, sifre za posao, aplikacija banke a ne znam kodove, obrisane poruke, fotografije…Dve nedelje sam se patio da vratim aplikacije, čekao u redovima za nove šifre za sve i svašta…Sad opet mi se pojavila opcija za nadogradnju sistema na Hyper OS 1,2 GB …Čitam komentare korisnika iz zemalja u okruženju, svi imaju probleme ne znam da li da instaliram ili ne

Snežana

ja sam konačno noćas ažurirala telefon Xiaomi (19.04.2024.9 jer nije bilo prostora za ažuriranje i nestale su mi neke fotografije poslate sa Vibera, stoje u Viberu ali ne mogu da ih otvorim niti prosledim. Takođe, pošto sam krenula da spašavam druge slike koje imam, shvatila sam da moj laptop uopšte ne prepoznaje više moj telefon te ne mogu da uđem u njega. Jednostavno kad kliknem ikonicu, otvori se prazan folder. Niti mi se pojavljuju ocpije na mobilnom, koje sam pre imala, da li hoću da vršim prenos svih datoteka ili samo slika i videa. Ja sam sad u panici i nemam pojma kako da spasem slike koje su mi jako značajne jer sam 2 godine živela u inostranstvu i sve slike su mi u telefonu.
Imali neko neku ideju, savet, uputstvo???
Unapred zahvaljujem!!!

Snežana

Treba svuda, na recenzijama Xiaomi, stranicama na IG i FB isati šta se dešava i kakve štete imamo. Ja sam odlepila totalno, krećem sad u rat protiv Xiomi firme. Nikako ne mogu da skinem slike sa telefona, odlepila sam totalno. Čak i kad kliknem dugme da ga restartujem, pojavi mi se neki translate. UŽAs! Najgori telefon i najgore iskustvo ikad! I to ne samo sad, nego od početka. Jako sam besna, ne zamerite mi!

16
0
Pogledaj komentare ili komentirajx